Jak si správně vybrat produkt?

Pokud přemýšlíte, zda je Vámi vybraný produkt ten správný, ale nejste si 100% jistí, přečtěte si tyto informace, které Vám pomohou nalézt přesně to, co hledáte. Abychom vám rozhodování ještě více ulehčili, je u každého produktu uvedeno, jak hodnotíme produkt my v poměru cena/zážitek, který z daného produktu budete mít.

 

Jak si správně vybrat:

OHŇOSTROJ/KOMPAKT/BATERIE  

Říkáte si, že slovo KOMPAKT znamená kvalitnější fotoaparát? Ano, máte pravdu. U pyrotechniky se však toto slovo používá také, jedná se o zkratku odvozenou ze slov KOMPAKTNÍ OHŇOSTROJ. Dovolte nám tedy, abychom vás seznámili s nejdůležitějšími PARAMETRY pro správný výběr KOMPAKTU tak, aby splnil co nejlépe vaše očekávání.

Doba trvání

Podle uživatelského chování jsme veškeré kompakty zařadili do kategorií podle jejich DOBY TRVÁNÍ, vybírat tedy můžete KOMPAKTY trvající od pár sekund až po několik minut. Délka trvání však není nejdůležitějším parametrem, záleží také na počtu vystřelovaných ran, které v daném časovém intervalu. Chcete ohňostroj s co jak největším zážitkem? Volte velký počet ran v krátkém čase. Zdá se vám 200ran za jednu minutu příliš? Poohlédněte se po něčem jiném, pokud ale chcete opravdovou jedinečnou show, tak doporučujeme KOMPAKT FIREGUN.

Např.: Pokud má např. Kompakt BARIBALL čas 20s a je u něj uveden počet ran 16, znamená to, že zhruba každou sekundu vyletí 1 rána. U některých kompaktů je rozmezí mezi jednotlivými ranami, až moc dlouhé a vám se tak může stát, že čekáte, až konečně rána vystřelí.

Ráže

U mnoha e-shopů se můžete setkat s dělením podle velikosti ráží, víte ale co toto slovo RÁŽE znamená a podle čeho tedy vybíráte? Slovo ráže znamená průměr moždíře, ve kterém je umístěná rána, ráže se značí v mm a začínají od 8,10,20,25,30,50 až po 150mm. Ráže ovlivňuje zejména výšku výstřelu a mohutnost efektu, z toho vyplývá, že čím větší ráže, tím vyšší výstřel a větší efekt bude. Největší volně prodejná ráže od 21 let je 50mm a můžeme se s ní setkat například u KOMAPKTU Diktátor.

Multikaliberní

U některých z našich produktů je uvedeno, že se jedná o takzvaný multikaliberní KOMPAKT, to znamená, že obsahuje více než jednu ráži, většinou se jedná o kombinaci dvou a tří, ale v některých případech i více ráží. Takovýto KOMPAKT prvně vystřeluje menší ráže a na závěr ráže větší. Za zmínku určitě stojí KOMPAKT Prehistoric, který je jedním z nejprodávanějších na našem e-shopu.

Rovné, šikmé a kombinace obou

To, že existují kompakty rovné (vystřelující kolmo vzhůru) jistě víte, jedná se totiž o 90% našich produktů. Věděli jste ale také, že existují kompakty ŠIKMÉ nebo dokonce kombinace obou? Právě tyto kombinace, kdy se střídají rovné rány s šikmými, vytváří ten nejlepší zážitek s podívané. A my zaslouženě hodnotíme tyto kompakty všemi 5 hvězdami.  

ŠIKMÉ

Jednotlivé trubice jsou řazeny tak, aby vytvořily vějíř. Při vystřelování ran, které mohou vystřelovat postupně nebo také současně, dochází ke tvorbě vějíře na obloze, důležité je, aby byly šikmé kompakty umístěny dostatečně daleko od budov, nejlépe na volném prostranství.

ROVNÉ

Většina kompaktů jsou vytvořeny tak, aby vystřelovaly kolmo vzhůru, v závislosti na ráži pak rány vystřelují různě vysoko a mají různě velký rozstřel.

MULTIEFETOVÉ

Pro větší zážitek se ohňostroje vyrábějí jako mix více efektů, v některých případech se tak můžete setkat klidně i s 13 a více efekty jako je tomu např. u Kompaktu MR. BOOM. Některé kompakty jsou však pouze jednoefektové a používají se především při skládání sestavovaných ohňostrojů pro ohňostrojáře. Doporučujeme se tak při výběru zaměřit také na počet efektů u daného produktu.

Efekty a barvy

Z důvodu, že se složení efektů a barev v kompaktech může každoročně měnit, uvádíme pouze množství efektů, nikoli jejich rozpis s barvami. Barvy se kterými se ale můžete setkat jsou: zelená, červená, modrá, bílá, stříbrná, zlatá, brokátová, oranžová, růžová, fialová. Pro nejbližší představu o jednotlivých produktech můžete shlédnout video, které je umístěno vždy pod popisem produktu.

PETARDY

Na našem e-shopu naleznete širokou nabídku různě silných petard, důležité je ale vědět, k jakému účelu budete petardy užívat. Pokud hledáte něco pro vaše děti a nechcete je nijak ohrozit, vybírejte výrobky z kategorie 2. (prodejné od 18 let), zvukový efekt těchto petard není nijak silný, ale na začátek to bohatě stačí. Plánujete však vystrašit na Vaší zahradě krtka, který vám několikrát denně rozrývá milovanou zahrádku, výrobky 3. kategorie jsou pro vás ty pravé, v parametrech produktů pak naleznete údaj NEC na jednu petardu, čím vyšší číslo NEC je, tím silnější zvukový efekt po explozi petarda vydá.

-NEC

-nejdůležitější údaj při výběru síly produktů (nejvíce u petard), NEC znamená obsah pyroslože v daném výrobku. U petard je maximální hranice NEC povolená EU pouze 3,2g a to v petardách TIGER BOOM, veškeré vyšší obsahy NEC jsou zařazeny do 4. kat a prodejné pouze po předložení platného průkazu odpalovače.

-pokud ale např. petarda obsahuje nějaký jiný efekt (crackling,světlo) před explozí a na petardě je uvedeno 8g pyroslože, nebude síla petardy nikdy celých 8g, ale klidně jen 3g, jelikož 5g je spotřebováno na jiný pyrotechnický efekt.

Příklad.: Pokud balení petard DUMBUM obsahuje 100g NEC a v balení je 20 petard, lze vypočítat, že jedna petarda DUMBUM obsahuje 5g pyroslože.

 

OVĚŘENÍ ZLETILOSTI

Odsouhlasením požadovaného věku berete plnou zodpovědnost za veškeré následky způsobené odpalováním pyrotechniky. Toto opatření jsme zabudovali pro případ, kdy si pyrotechniku objednávají děti. Pokud jste tedy mladší a nesplňujete potřebnou hranici pro prodej pyrotechniky v dané kategorii, obraťte se prosím na své rodinné příslušníky, nejlépe rodiče, kteří za vás objednají pyrotechniku a následně s vámi budou odpalovat pod jejich dozorem.

 

PRŮKAZ ODPALOVAČE

Veškerá pyrotechnika spadající do kat. 4 je na našem e-shopu vždy uváděná v 0 množství, aby nedocházelo k prodeji neoprávněným nebo dokonce nezletilým osobám. Pokud vlastníte průkaz odpalovače a máte zájem o zakoupení některých těchto výrobků, kontaktujte nás prosím případně prostřednictvím emailu: info@profikompakty.cz, nebo telefonicky na tel. č. 605902279, vždy však budeme žádat o zaslání kopie platného průkazu odpalovače.

BEZPEČNOSTNÍ POKYNY

Veškeré pyrotechnické produkty, pokud není napsáno jinak, jsou určeny pouze pro venkovní použití. Umístěte kompakt na rovnou zem, nejlépe přivažte ke sloupu nebo jej obestavte těžkými kameny tak, aby nedošlo při vystřelování k vyvrácení. Vyvarujte se překážkám ve směru výstřelu (stromy, domy). Najděte zápalnici a odstraňte oranžovou krytku. Postavte se bokem (nikdy se nenaklánějte nad kompaktní ohňostroj ani jiný výrobek), zapalte konec zápalnice a okamžitě se vzdalte v závislosti na ráži do patřičné vzdálenosti. U ráže 20mm je to nejméně 20 metrů, u ráže 30mm nejméně 30 metrů atd., ideální vzdálenost pro sledování ohňostroje je cca 100metrů. Pokud nastane selhání funkce výrobku, počkejte 30 minut a poté ponořte výrobek do nádoby s vodou.


PŘIDEJ SE K NÁM NA INSTAGRAMU

pyrosr instagram
pyrosr instagram
pyrosr instagram
pyrosr instagram
pyrosr instagram
pyrosr instagram
JAK ODPALOVAT PYROTECHNIKU