Karty na Gwint (GWENT) v češtině (rozbalené)

Gw01

Nový produkt

Staňte se velitelem jedné ze čtyř armád a postavte se proradnému nepříteli. Využijte vojenské převahy, hrubé síly, lsti i magie, abyste svého protivníka porazili. 

Více informací

Tento produkt již není na skladě

4 299 Kč

Více informací

Osahuje karty frakcí Sever a Nilfgard, žetonky, návod.


Cílem karetní hry Gwint je porazit protivníka ve dvou kolech. Armáda je reprezentována kartami jednotek, které vycházejí ze světa Zaklínače.

Hra se prvně objevila jako interní součást konzolové hry Zaklínač 3: Divoký hon, kde hráč mohl během svého putování sbírat jednotlivé karty a skládat si vlastní balíčky. První fyzické výtisky dvou frakcí (Severní říše a Nilfgaard) se objevily ve sběratelské edici pro Xbox One. 

Poslední kusy v ČR skladem za akční cenu. Máte rádi zaklínače? Pořiďte si tyto skvělé karty pro sebe nebo jako dárek vašim přátelům a určitě neprohloupíte. 

Průběh hry:

Každý hráč si vybere jednu frakci a tedy i jeden z balíčků (Severní říše, Nilfgaard), ze kterého si postaví vlastní armádu, do které musí vybrat 22 karet jednotek a minimálně 10 speciálních karet. 

Každý hráč má dva životy, což je reprezentováno žetony. Cílem je připravit protivníka o oba žetony. Jedna hra může trvat dvě nebo tři kola, po kterých bude rozhodnuto o vítězi.

  • Herní pole se dělí na tři linie, do kterých hráči umisťují své jednotky. Každá jednotka představuje určitý počet síly, která se může měnit v závislosti na ostatních kartách. Některé karty mají efekt na celou linii (třeba válečný roh zdvojnásobí sílu všech jednotek ve vybrané linii). 
  • Některé karty zvyšují sílu okolním jednotkám, některé mají schopnost přivolat další karty z balíčku, jiné se třeba mohou infiltrovat do nepřátelských linií, čímž zvýší sílu nepříteli, ale původní hráč si bude moci líznout další karty.
  • Karty počasí ovlivňují vybrané linie obou hráčů a mají za následek, že všechny jednotky vyložené v dané linii mají sníženou sílu na jedna. To neplatí na jednotky hrdinů. Karta čistého počasí ruší předchozí vyložené karty počasí.
  • Hráč může sám určit, kdy uzavírá kolo - od této chvíle ale nesmí dále vykládat karty. Kolo ovšem pokračuje, dokud neskončí i protivník. 
  • Na konci kola se sečte síla jednotek v poli a hráč s menší celkovou silou přichází o život.

Pokud tak neříká karta velitele, nebo speciální schopnost frakce, hráči si mezi koly žádné karty nelízají a musí tedy hrát s tím, co jim zbylo z předchozích kol.


Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů přijde o oba životy - vítězstvím jeho protivníka.

JAK ODPALOVAT PYROTECHNIKU